Subota, 15 Lipanj 2024
TEŽAK PORAZ HRVATSKE U OTVARAJUĆOJ UTAKMICE SKUPINE NA EURU

ŠPANJOLSKA RAZBILA HRVATSKU

Slavlje Španjolaca Slavlje Španjolaca Foto: Ante Čizmić / CROPIX

Hrvatska nogometna reprezentacija otvorila je Europsko prvenstvo porazom, u Berlinu je Španjolska, u dvoboju prvog kola skupine B, slavila s uvjerljivih 3:0 (3:0).

Španjolska je kompletan posao obavila u prvom poluvremenu. Postigli su Španjolci tri gola u prvih 45 minuta, a strijelci su bili Alvaro Morata u 29., Fabian Ruiz u 32., te u nadoknadi Dani Carvajal.

U 78. minuti Španjolci su se poigravali pred svojim vratima, a lopta je došla do Petkovića koji je bio sam pred Unai Simonom. Sapleo ga je pritom Rodri te je dosuđen jedanaesterac. Petković je sam izveo udarac s bijele točke, a španjolski vratar je njegov udarac obranio. Prvi je do odbijene lopte stigao Perišić koji je dodao Petkoviću, a ovaj je tada ipak zabio. No, hrvatski gol je poništen jer je odlučeno kako je Perišić ranije od dozvoljenog utrčao u šesnaesterac kod izvođenja jedanaesterca.

Ovaj poraz od Španjolske na otvaranju Europskog prvenstva u Njemačkoj, jedan je od najtežih poraza hrvatske reprezentacije na velikim natjecanjima.

Utakmica između Hrvatske i Španjolske na Olimpijskom stadionu u Berlinu oborila je neslužbeni rekord po broju hrvatskih navijača na gostovanjima. Od 68.844 gledatelja na tribinama se okupilo možda i 50.000 navijača Hrvatske što je sasvim sigurno rekord po broju hrvatskih navijača na utakmicama van domovine.

Hrvatska će u 2. kolu igrati protiv Albanije u srijedu 19. lipnja u Hamburgu, dok će u 3. kolu 24. lipnja igrati protiv Italije u Leipzigu.