Četvrtak, 29 Rujan 2022
POKRENUT POSTUPAK JAVNE NABAVE ZA PROJEKTNO – TEHNIČKU DOKUMENTACIJU

Prvi korak projekta izgradnje nove sportske dvorane u Gospinom polju

Buduća dvorana u Gospinom polju Buduća dvorana u Gospinom polju Foto: Grad Dubrovnik


Grad Dubrovnik objavio je postupak javne nabave za izradu projektno - tehničke dokumentacije nove multifunkcionalne dvorane u Gospinom polju s rokom za dostavu ponuda do 28. listopada. Predmet nabave je izrada glavnog i izvedbenog projekta s troškovnicima radova za novu multifunkcionalnu dvoranu s višenamjenskim korištenjem, navodi danas dubrovačka gradska uprava u priopćenju.

Dvorana je inače bila predviđena kao jedno od poprišta Svjetskog prvenstva u rukometu koje će se u Hrvatskoj održati 2025. godine. Iz Grada Dubrovnika u priopćenju ne navode hoće li dvorana dotad biti gotova.

Dvorana će raspolagati kapacitetom od 3866 mjesta na teleskopskim tribinama s mogućnošću montaže dodatnih sjedalica čime će se prema potrebi postizati sveukupni kapacitet od 4394 mjesta. Osim za održavanje sportskih manifestacija, u dvorani će se moći organizirati kongresi, koncerti i drugi kulturni sadržaji. Objekt će između ostalog sadržavati dvije podrumske etaže parkirališta kapaciteta 400 vozila. Sveukupna građevinska bruto površina planiranog objekta iznosi oko 28.000 metara kvadratnih, a prema idejnom rješenju izrađenom od tvrtke 10AARCH d.o.o. iz Zagreba.

„Usporedno s postupkom nabave za projektantske usluge, izrađuje se i prostorno - planska dokumentacija za ovu dvoranu, kojom se između ostalog definira smještaj objekta. Naime, u izradi su Izmjene i dopune Detaljnog plana uređenja „Športsko-rekreacijski park Gospino polje“ za koje se uskoro očekuje javna rasprava, dok je predviđeni rok za usvajanje i stupanje na snagu DPU-a kraj godine.” - pišu iz Grada Dubrovnika.

„Projekt multifunkcionalne dvorane Gospino polje 2025. novo je i dosad najveće strateško ulaganje u sportsku infrastrukturu Grada Dubrovnika, a sve sukladno usvojenoj Strategiji razvoja sporta i sportske infrastrukture. Njenom izgradnjom Dubrovnik dobiva mogućnost organizacije dvoranskih sportskih natjecanja najviše kategorije te modernu multifunkcionalnu dvoranu za svakodnevno korištenje sportaša i rekreativaca, ali i za organizaciju brojnih manifestacija.” - navodi se u priopćenju.

JP